Strona główna > Aktualności > Treści

Humian potasowy o silnym działaniu zasadowym i żrącym

Sep 22, 2017

Wodorotlenek potasu (wzór chemiczny: KOH, ilość: 56,11) biały proszek lub płatkowata substancja stała. Human potasowy Temperatura topnienia 360 ~ 406 ℃, temperatura wrzenia 1320 ~ 1324 ℃, gęstość względna 2,044 g / cm3, temperatura zapłonu 52 ° F, współczynnik załamania światła n20 / D1.421, ciśnienie pary 1 mmHg (719 ℃) . Humian potasowy o silnym odczynie zasadowym i żrącym. Łatwa do wchłonięcia wilgoć w powietrzu i rozpływaniu, absorpcja dwutlenku węgla z węglanu potasu. Rozpuszczono w około 0,6 części gorącej wody, 0,9 części zimnej wody, 3 części etanolu i 2,5 części glicerolu. Po rozpuszczeniu w wodzie, alkoholu lub poddaniu działaniu kwasu, aby wytworzyć dużo ciepła. Humian potasowy pH roztworu o stężeniu 0,1 mol / l wynosiło 13,5. Średnia toksyczna, pół śmiertelna dawka (szczur, doustnie) 1230 mg / kg. Rozpuszczalny w etanolu, słabo rozpuszczalny w eterze. Ma bardzo silne właściwości alkaliczne i żrące, a także ma charakter i sodę kaustyczną.

Organizacja ma działanie płonące, może rozpuścić białko, Human potasowy powstanie alkalicznego denaturowanego białka. Roztwór lub kurz spryskany na skórze, zwłaszcza spryskany błotem śluzowym, może wytworzyć miękki strup. Im wyższe stężenie roztworu, tym wyższa temperatura, Humat potasowy, tym silniejszy efekt. Rozlane do oka, nie tylko mogą uszkodzić rogówkę, ale także spowodować głębokie uszkodzenie tkanki oka.

Maksymalne dopuszczalne stężenie wynosi 0,5 mg / m. Należy zapobiegać dotykaniu skóry i oczu, na przykład przypadkowemu dotknięciu, wodę można myć uszkodzonymi częściami, a następnie zwilżyć 5% kwasem octowym, kwasem winowym, kwasem chlorowodorowym lub roztworem kwasu cytrynowego; takie jak rozbryzgiwanie oczu, Potas Humate, stosowanie wody lub roztworu soli ostrożnie Powolne pranie 10 ~ 30 min, a następnie kliknij 2% karnitywaku lub 0,5% roztworu kartainy. Operacja powinna być noszona przez mocną tkaninę wykonaną z mundurów, w gumowych rękawicach, mankietach, fartuchach z potasowym humusem, butach i innych produktach ubezpieczeniowych, ręce powinny być pokryte neutralną i hydrofobową maścią.

1, stosowany jako środek pochłaniający wilgoć, absorbujący, do produkcji kwasu szczawiowego i różnych potasu, ale także do galwanizacji, rzeźby, litografii i tak dalej.

2, stosowany głównie do produkcji surowców takich jak potas, takich jak nadmanganian potasu, węglan potasu i tak dalej. W przemyśle farmaceutycznym, do produkcji boru potasu, spironolaktonu, heparanolu, propionianu testosteronu i tak dalej. W przemyśle lekkim do produkcji mydła potasowego, baterii alkalicznych, kosmetyków (takich jak krem ​​na zimno, krem ​​i szampon). W przemyśle farbiarskim Humian potasowy do produkcji barwników, takich jak redukcja niebieskiego RSN i tak dalej. W przemyśle elektrochemicznym, do galwanotechniki, rzeźby i tak dalej. W przemyśle tekstylnym, do drukowania i barwienia, bielenia i merceryzacji, oraz dużej liczby używanych do produkcji włókien chemicznych, głównych surowców z włókien poliestrowych. Ponadto jest on również stosowany do grzałek metalurgicznych i odtłuszczania skóry i tak dalej.

3, surowców chemicznych, dla medycyny, potasu Humate chemii gospodarczej i tak dalej.

4, stosowane jako odczynniki analityczne, odczynniki zmydlania, dwutlenek węgla i pochłaniacz wilgoci.

5, przemysł chemiczny do produkcji mydła do prania, szamponu, mydła miękkiego, kremu, zimnej śmietany, szamponu i innych surowców. Przemysł farmaceutyczny do produkcji progesteronu, waniliny i innych surowców. Przemysł barwników stosuje się do wytwarzania barwników melaminowych. Human potasowy Przemysł baterii jest używany do produkcji baterii alkalicznych.