Strona główna > Aktualności > Treści

Alkaliczny i żrący Humian potasowy

Jun 20, 2017

Wodorotlenek potasu (wzór chemiczny: KOH, ilość: 56,11) biały proszek lub płatkowata substancja stała. Temperatura topnienia 360 ~ 406 ℃, temperatura wrzenia 1320 ~ 1324 ℃, Humat potasowy, gęstość względna 2,044 g / cm3, temperatura zapłonu 52 ° F, współczynnik załamania światła n20 / D1.421, ciśnienie pary 1 mmHg (719 ℃) . Silnie alkaliczny i żrący. Łatwa do wchłonięcia wilgoć w powietrzu i rozpływaniu, absorpcja dwutlenku węgla z węglanu potasu. Rozpuszczono w około 0,6 części gorącej wody, 0,9 części zimnej wody, 3 części etanolu i 2,5 części glicerolu. Po rozpuszczeniu w wodzie, alkoholu lub przy obróbce kwasem wytwarza dużo ciepła. Wartość pH roztworu 0,1 mola / litr wynosiła 13,5. Średnia toksyczna, pół śmiertelna dawka (szczur, doustnie) 1230 mg / kg. Rozpuszczalny w etanolu, słabo rozpuszczalny w eterze. Ma bardzo silne właściwości alkaliczne i żrące, Human potasowy jest podobny do natury i sody kaustycznej.

1, stosowany jako środek pochłaniający wilgoć, absorbujący, do produkcji kwasu szczawiowego i różnych potasu, ale także do galwanizacji, rzeźby, litografii i tak dalej.

2, stosowany głównie do produkcji surowców takich jak potas, takich jak nadmanganian potasu, węglan potasu i tak dalej. W przemyśle farmaceutycznym, do produkcji boru potasu, spironolaktonu, heparanolu, propionianu testosteronu i tak dalej. W przemyśle lekkim do produkcji mydła potasowego, baterii alkalicznych, kosmetyków (takich jak krem ​​na zimno, krem ​​i szampon). W przemyśle farbiarskim Humian potasowy do produkcji barwników, takich jak redukcja niebieskiego RSN i tak dalej. W przemyśle elektrochemicznym, do galwanotechniki, rzeźby i tak dalej. W przemyśle tekstylnym, do drukowania i barwienia, bielenia i merceryzacji, oraz dużej liczby używanych do produkcji włókien chemicznych, głównych surowców z włókien poliestrowych. Ponadto jest on również stosowany do grzałek metalurgicznych i odtłuszczania skóry i tak dalej.

3, surowców chemicznych, dla medycyny, chemii gospodarczej i tak dalej.

4, stosowane jako odczynniki analityczne, odczynniki zmydlania potasu z humidem, dwutlenek węgla i pochłaniacz wilgoci.

5, przemysł chemiczny do produkcji mydła do prania, szamponu, kremu, śmietany, szamponu i innych surowców. Przemysł farmaceutyczny do produkcji progesteronu, waniliny i innych surowców. Przemysł barwników stosuje się do wytwarzania barwników melaminowych. Przemysł baterii jest używany do produkcji baterii alkalicznych.

Organizacja ma działanie płonące, Human potasowy może rozpuszczać białko, powstawanie alkalicznego denaturowanego białka. Roztwór lub kurz spryskany na skórze, zwłaszcza spryskany błotem śluzowym, może wytworzyć miękki strup. Im wyższe stężenie roztworu, tym wyższa temperatura, tym silniejszy efekt. Rozlane do oka, nie tylko mogą uszkodzić rogówkę, ale także spowodować głębokie uszkodzenie tkanki oka.

Maksymalne dopuszczalne stężenie wynosi 0,5 mg / m. Należy zapobiegać dotykaniu skóry i oczu, na przykład przypadkowemu dotknięciu, wodę można myć uszkodzonymi częściami, a następnie zwilżyć 5% kwasem octowym, kwasem winowym, kwasem chlorowodorowym lub roztworem kwasu cytrynowego; Human potasu, taki jak rozpryskiwanie oczu, stosowanie wody lub roztworu soli ostrożnie Powolne mycie 10 ~ 30 min, a następnie kliknięcie 2% karnitywyny lub 0,5% roztworu karnityny. Operacja powinna być noszona przez tkaninę całej odzieży roboczej, w gumowych rękawicach, mankietach, fartuchach, butach i innych produktach ubezpieczeniowych, dłonie powinny być pokryte neutralną i hydrofobową maścią.