Strona główna > Aktualności > Treści

EDTA Chelates The Role

Jun 20, 2017

Chlory EDTA Siła chelatująca reprezentuje siłę wiązania środka chelatującego i jonu metalu, a wartość chelatująca oznacza ilość czynnika chelatującego chelatującego jony metalu.

Niektóre osoby w rzeczywistej formule spotkają się z dodatkiem środka chelatującego, lub pojawi się zjawisko skalowania, obawiają się, że siła żucia jest niewystarczająca, EDTA Chelaty i jony metali nie mogą być skutecznie połączone, rzeczywista ilość środka chelatującego nie jest w miejsce, skutkujące zjawiskiem skalowania

Skuteczne w zapobieganiu powstawaniu kamienia są dwa sposoby, jednym jest początkowe hamowanie tworzenia się kamienia, jedna jest skuteczna po usunięciu kamienia. Te dwie metody odpowiadają rolom chelatujących środków dyspergujących i czynników chelatujących.

Środek dyspergujący chelat ma dużą masę cząsteczkową, która może skutecznie hamować małe cząstki CaCO3, MgCO3, tworząc duże cząstki osadu, ale siła wiązania jonów metalu jest słaba, a Chelaty EDTA takimi produktami są głównie estry kwasu fosforowego, PAA, kopolimer codypropylenowy; chelate Rola mieszaniny i jonów metali są silnie połączone ze sobą, może skutecznie usunąć osadzanie na powierzchni skali substratu, takich jak nasze wspólne EDTA, DTPA, HEDTA i tak dalej.

Tak więc, po prostu, czynnik chelatujący jest środkiem odwapniającym, chelatujący chelatujący środek EDTA jest inhibitorem kamienia, jeśli oba z nich będą się uzupełniać.

W przypadku materiału czyszczącego decyzja o oczyszczeniu efektu ma głównie cztery aspekty: 1, temperaturę; 2, siła mechaniczna; 2, środek powierzchniowo czynny; 4, czynnik chelatujący, pierwsze dwa nie muszą się powtarzać, wszyscy mamy głębokie doświadczenie. Dla środka powierzchniowo czynnego wszyscy wiemy, że jego rolą jest emulgowanie materiału olejowego, chelatów EDTA, tak aby rozpuścić się w wodzie, aby uzyskać efekt czyszczenia.

Jednakże, jeśli w oleistej substancji występuje jon metalu, jest to wiązanie metalu z powierzchnią podłoża, a środek powierzchniowo czynny nie może rozerwać dobrze spoiwa. EDTA Chelaty Dlatego w konwencjonalny sposób zwiększamy ilość środka powierzchniowo czynnego i podnosimy temperaturę i siłę mechaniczną Aby osiągnąć efekt czyszczenia, ale środek chelatujący może być dobrym połączeniem tych jonów metali, tak że został usunięty z oleju , dzięki czemu można zmniejszyć ilość środka powierzchniowo czynnego w założeniu niskiego zużycia energii.

Środki chelatujące są szeroko stosowane, w tym detergenty, składniki odżywcze EDTA Chelates, przemysłowe środki czyszczące, przemysł papierniczy i fotograficzny. Chelatujące pierwiastki śladowe w zastosowaniach rolniczych mogą być modyfikowane tkankowo i minimalizować niedobory składników odżywczych, EDTA Chelaty w ten sposób zwiększają wydajność i skuteczność. Znany standardowy EDTA jest kompleksem, który utrzymuje żelazo i inne pierwiastki śladowe w roztworze, a zatem jest często stosowany w warunkach agronomicznych, gdzie możliwe jest znaczne zmniejszenie plonów z powodu żelaza i innych pierwiastków śladowych.

Jednak długotrwałe stosowanie produktów EDTA jest coraz bardziej warte uwagi. Tradycyjne czynniki chelatujące, takie jak EDTA lub DTPA, są trudne do biodegradacji i na ogół gromadzą się w środowisku i zostały wykryte w rzekach i jeziorach, w procesach przetwarzania gleby i wody. EDTA Chelates Właśnie dlatego niedawno opracowano nowy biodegradowalny chelator IDHA.

W porównaniu z konwencjonalnym dyspergatorem chelatującym, zielony chelatujący środek dyspergujący kwas iminodibursztynowy ma dobre działanie w chelatowaniu jonów wapnia i jonów miedzi. Synteza kwasu iminodibursztynowego w procesie bielenia tkanin bawełniano-lnianych, może skutecznie chelatować jony metali, poprawiać strukturę włosa i siłę ①.