Strona główna > Aktualności > Treści

Amino Acid Rola

Sep 04, 2017

1, trawienie i wchłanianie białka w organizmie poprzez aminokwas do zakończenia: jako ciało pierwszych składników odżywczych białka, jego rola w żywieniu żywności jest oczywista, ale nie może być bezpośrednio wykorzystane w organizmie człowieka, i jest stosowany przez stanie się małą cząsteczką aminokwasów.

2, efekt równowagi azotu: Kiedy codzienna dieta białka i ilość odpowiednich, spożycie azotu z odchodów, moczu i skóry emisji azotu równego, znany jako całkowity bilans azotu. Czy rzeczywiście białko i aminokwasy między ciągłą syntezę i rozkład równowagi między. Normalne dzienne spożycie białka powinno być utrzymywane w pewnym zakresie, nagle zwiększać lub zmniejszać ilość przyjmowanego pokarmu, organizm może nadal regulować metabolizm białka, aby utrzymać równowagę azotową. Spożywanie zbyt dużej ilości białka, poza ciałem, aby dostosować zdolność równoważenia mechanizmu, zostanie zniszczone. Nie jedz białka, białko ciała jest nadal rozkładem, utrzymywanie ujemnego bilansu azotowego, jeśli nie jest w porę, aby podjąć działania w celu skorygowania, ostatecznie doprowadzi do śmierci przeciwciała.

3, na cukier lub tłuszcz: katabolizm aminokwasów wytwarzany przez a-keton, o różnych właściwościach, szlaku metabolizmu cukrów lub lipidów do metabolizmu. a-ketokwas można zsyntetyzować w nowe aminokwasy lub przekształcić w cukier lub tłuszcz, lub w kwas trójkarboksylowy w celu utlenienia do CO2 i H2O i uwolnić energię.

4, zaangażowany w skład enzymów, hormonów, niektórych witamin: chemiczną naturą tego enzymu jest białko (cząsteczki aminokwasów), takie jak amylaza, pepsyna, cholinoesteraza, anhydraza węglanowa, transaminazy i tak dalej. Skład hormonu zawierającego azot jest białkiem lub jego pochodną, ​​takim jak hormon wzrostu, hormon tarczycy, adrenalina, insulina, promowanie hormonu jelitowego i tym podobne. Niektóre witaminy są przekształcane przez aminokwasy lub w połączeniu z białkami. Enzymy, hormony, witaminy w regulacji funkcji fizjologicznej, metabolizm katalityczny odgrywa bardzo ważną rolę.

5, organizm potrzebuje niezbędnych aminokwasów: wymagania dla dorosłych niezbędnych aminokwasów około 20% zapotrzebowania na białko, - 37%.