Strona główna > Aktualności > Treści

Dekompozycja i transformacja aminokwasów

Jul 03, 2017

Kwas huminowy (kwas humusowy, skrót HA) to szczątki zwierząt i roślin, głównie resztek roślin, poprzez rozkład i transformację mikrobiologiczną, kwas aminowy oraz szereg złożonych procesów reakcji geochemicznej i nagromadzenie klasy materii organicznej . Składa się z aromatycznych i różnych grup funkcyjnych polimerowych kwasów organicznych, o dobrej aktywności fizjologicznej i absorpcji, kompleksacji, wymiany i innych funkcji. Kwas humusowy jest głównym pierwiastkiem węgla, wodoru, tlenu, azotu aminowego, siarki, jest wielowartościowym związkiem aromatycznym typu fenolu i polikondensatem związków azotu.

Szeroko rozpowszechniony w niskowęglowym węglu, glebie, osadach wodnych, odchodach zwierzęcych, nawozach organicznych, pozostałościach zwierzęcych i roślinnych i tak dalej. Często widzimy, że gleba jest czarna, Aminokwas, ponieważ kwas humusowy (nie zawierający gleby zawierającej kwas humusowy jest żółty) w niskiej jakości węglu (wietrzenie, węgiel brunatny, torf) zawartość kwasu huminowego w najwyższym (30 ~ 80% ), a następnie kompost organiczny (około 5 do 20%). Węgiel aminowy jest sztucznie utleniany (traktowany powietrzem, ozonem lub kwasem azotowym) w celu wytworzenia zregenerowanego kwasu huminowego

Zgodnie z rozpuszczalnością w rozpuszczalniku i klasyfikacji barwnej, aminokwas można podzielić na trzy składniki: ① rozpuszczony w acetonie lub etanolu, zwany brązowym kwasem; ② nierozpuszczalny w części acetonowej zwany czarnym kwasem fulwowym; ③ rozpuszczalny w wodzie lub rozcieńczony Część kwasowa nazywana jest kwasem fulwowym

W rolnictwie można stosować jako dodatki do gleby odżywczej, ukorzenienie i dodatki do nawozów Zhuanggan, odżywkę do gleby, regulator wzrostu roślin, dolistny nawóz do nawożenia, środek chłodzący na kwasy amonowe, środek suszy, synergetyk nawozów wieloskładnikowych oraz azot, fosfor, potas i inne elementy połączone z nawozem z kwasem huminowym, ze skutecznością nawożenia, ulepszoną glebą, stymuluje wzrost roślin, poprawia jakość produktów rolnych i inne funkcje. Magnez humus, kwas humusowy i cynk, kwas mocznikowy mocznik żelaza w suplemencie niedoboru magnezu w glebie, niedobór cynku kukurydzy, drzewa owocowe na żelazku ma dobry efekt; kwas humusowy i eter chwastobójczy, aminokwasowy atrazyna i inna mieszanka pestycydów, mogą poprawić skuteczność, hamowanie resztkowej toksyczności; humain sodu jest skuteczny w leczeniu zgnilizny jabłoni.

Regulatory wzrostu roślin o szerokim spektrum działania, w szczególności Aminokwas, który wspomaga wzrost roślin, może właściwie kontrolować otwieranie liści roślin, zmniejszać transpirację, susza odgrywa ważną rolę, może polepszać zdolność do opierania się, zwiększania produkcji i poprawy jakości główne zastosowanie pszenicy docelowej, kukurydzy, słodkich ziemniaków, prosa, ryżu, bawełny, orzeszków ziemnych, rzepaku, tytoniu, morwy jedwabników, owoców aminokwasów, warzyw itp .; może być mieszany z niektórymi niealkalicznymi pestycydami, a często efekt synergiczny.

Aminokwasy w roli wzrostu roślin mają trzy: 1) źródło organicznego nawozu azotowego; 2) środek chelatujący jony metali. (Wapń, magnez, żelazo, mangan, cynk, miedź, molibden, bor, selen itp.) Są przenoszone w roślinie, a pierwiastki śladowe i pierwiastki śladowe (wapń, magnez, żelazo, mangan, cynk, miedź, molibden, bor, selen itp.) Ulepsz wykorzystanie roślin różnych składników odżywczych; 3) preparaty enzymatyczne. Aminokwasy są przyspieszaczami i katalizatorami syntezy różnych enzymów w roślinach, które odgrywają ważną rolę w metabolizmie roślin. Jednak aminokwasy w glebie łatwo przyswajane przez bakterie, rozkład aminokwasów, nie powinny być stosowane jako podstawowy nawóz w glebie, ale wykonane z dolistnego nawozu, natryskiwać na liście tak, aby rośliny bezpośrednio poprzez wchłanianie aminokwasów z liści i inne elementy.

Odnosi się do źródła potasu za pomocą siarczanu potasu lub chlorku potasu od związku chlorkowego wykonanego z nawozu wieloskładnikowego, a zawartość jonów chlorkowych nie może przekraczać 3%, w przeciwnym razie jest to nawóz złożony z chloru.

Odsyła się do pierwiastka potasowego w postaci chlorku potasu można podzielić na produkty monochloro i diklofen, chlor odnosi się do pierwiastka potasowego jest chlorkiem potasu, aminokwasu pierwiastek azotu do mocznika i innych jonów niechlorkowych wykonanych z podwójnego chloru jest związek potasowy w postaci chlorku potasu, związek azotu w postaci chlorku amonu.