Strona główna > Aktualności > Treści

Dekompozycja i transformacja aminokwasów

Jul 12, 2017

Kwas huminowy (kwas humusowy, skrócony HA) jest pozostałością zwierząt i roślin, aminokwasy głównie pozostałości roślin, poprzez rozkład i transformację drobnoustrojów, aminokwasy, a także szereg złożonych procesów reakcji geochemicznej i zgromadziły klasę materii organicznej . Aminokwas Składa się z aromatycznych i różnych grup funkcyjnych polimerowych kwasów organicznych, o dobrej aktywności fizjologicznej i absorpcji, kompleksowaniu, wymianie i innych funkcjach. Kwas humusowy jest głównym pierwiastkiem węgla, wodoru, tlenu, azotu, siarki, aminokwasu jest poliwalentnym związkiem aromatycznym typu fenolu i polikondensatem związków azotu.

Szeroko rozpowszechnione w niskowęglowym węglu, glebie, osadach wodnych aminokwasów, odchodach zwierząt, nawozach organicznych, pozostałościach zwierzęcych i roślinnych i tak dalej. Często widzimy, że gleba jest czarna, Aminokwas, ponieważ kwas humusowy (nie zawierający gleby zawierającej kwas humusowy jest żółty) w niskiej jakości węglu (wietrzenie, węgiel brunatny, torf) zawartość kwasu huminowego w najwyższym (30 ~ 80% ), a następnie kompost organiczny (około 5 do 20%). Węgiel aminowy jest sztucznie utleniany (traktowany powietrzem, ozonem aminowym lub kwasem azotowym) w celu wytworzenia zregenerowanego kwasu huminowego

Zgodnie z rozpuszczalnością w rozpuszczalniku i klasyfikacji barwnej, aminokwas można podzielić na trzy składniki: ① rozpuszczony w acetonie lub etanolu, zwany brązowym kwasem; ② nierozpuszczalny w części acetonowej zwany czarnym kwasem fulwowym; ③ rozpuszczalny w wodzie lub rozcieńczony Część kwasowa nazywana jest kwasem fulwowym

W rolnictwie można stosować jako dodatki do gleby odżywczej, ukorzenienie i dodatki do nawozów Zhuanggan, odżywkę do gleby, regulator wzrostu roślin, dolistny nawóz do nawożenia, środek chłodzący na kwasy amonowe, środek suszy, synergetyk nawozów wieloskładnikowych oraz azot, fosfor, potas i inne elementy połączone z nawozem z kwasem huminowym, aminokwasem o wydajności nawozowej, ulepszonej glebie, stymuluje wzrost plonów, Aminokwas poprawia jakość produktów rolnych i innych funkcji. Magnez humus, kwas humusowy i cynk, kwas mocznikowy mocznik żelaza w suplemencie niedoboru magnezu w glebie, niedobór cynku kukurydzy, drzewa owocowe na żelazku ma dobry efekt; kwas humusowy i eter chwastobójczy, atrazyna i inna mieszanka pestycydów, mogą poprawić skuteczność, Hamowanie aminokwasowe resztkowej toksyczności; humain sodu jest skuteczny w leczeniu zgnilizny jabłoni.

Aminokwasy w roli wzrostu roślin mają trzy: 1) źródło organicznego nawozu azotowego; 2) środek chelatujący jony metali. (Wapń, magnez, żelazo, mangan, cynk, miedź aminokwasowa, molibden, bor, selen itp.) Są przenoszone w roślinie, a pierwiastki śladowe i pierwiastki śladowe (wapń, magnez, żelazo, mangan, cynk, miedź, molibden, bor, selen, itp.) Poprawić wykorzystanie roślin różnych składników odżywczych; 3) preparaty enzymatyczne. Aminokwasy są przyspieszaczami i katalizatorami syntezy różnych enzymów w roślinach, które odgrywają ważną rolę w metabolizmie roślin. Jednak aminokwasy w glebie łatwo przyswajane przez bakterie, rozkład aminokwasów, nie powinny być stosowane jako podstawowy nawóz w glebie, ale wykonane z dolistnego nawozu, Amino Acid spray na liściach, dzięki czemu rośliny bezpośrednio poprzez wchłanianie liści aminokwasy i inne pierwiastki.